DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

O tym, że oddychanie czystym powietrzem jest ważne dla funkcjonowania naszego organizmu nie trzeba nikogo przekonywać. Na istotę tego problemu wskazuje chociażby fakt, iż ustanowiony został Dzień Czystego Powietrza, który obchodzony jest każdego roku 14 listopada. Dlatego warto zastanowić się, co możemy zrobić dla naszego zdrowia i ochrony środowiska, ponieważ czyste powietrze to podstawa i dobro, którego powinniśmy chronić niczym największego skarbu.
W związku z powyższym Ośrodek Kultury „Andaluzja" i Ekodoradca Gminny zapraszają Milusińskich na kolejny Niedzielny poranek z Teatrem Trip i dalsze przygody Frędzelki i Wiercipiętki!


12 listopada 2023, g. 11:00 PRAPREMIERA SPEKTAKLU "O tym jak Frędzelka i Wiercipiętka rozwikłały zagadkę szarej mgły".
Spektakl propaguje pozytywne postawy ekologiczne.
BILETY: dzieci 5 zł, dorośli 10 zł.
Szczegółowe informacje: Dział instruktorów OK Andaluzja 32 284 56 20 w. 24 i 25.


Z niewyjaśnionych przyczyn las, który zamieszkują skrzaty pokrywa dziwna mgła, która nie chce zniknąć. Odważna i nieustraszona Wiercipiętka postanawia rozwikłać zagadkę jej pojawienia się, nie tylko dlatego, iż pożera ją wiercipiętkowska ciekawość, ale przede wszystkim dlatego, że jej siostrzyczka Frędzelka zaczyna kichać, psikać oraz podupadać na zdrowiu. Złe samopoczucie zaczyna doskwierać wszystkim mieszkańcom lasu, a kiedy niebo zmienia kolor na szary, skrzaty postanawiają odnaleźć zagubiony błękit nieba. Czeka ich niezwykła przygoda pełna niebezpieczeństw. Na ratunek przybędzie im pewna tajemnicza postać, która wraz z dziećmi zasiadającymi na widowni pomoże rozwikłać zagadkę szarej mgły.


https://wfosigw.pl/dzien-czystego-powietrza-14-listopada/

MSP2 Piekary Śl.

ul. ks. J. Popiełuszki 8
41-940 Piekary Śląskie
Polska

© Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich. All rights reserved. Powered by GoldenGate.