Niebieskie Igrzyska w MSP2 – Razem dla Autyzmu!

🌟 Niebieskie Igrzyska w MSP2 – Razem dla Autyzmu! 🌟
Wczoraj (26.04.2024) nasza szkoła świeciła niebieskim blaskiem! 🎨💙 To wszystko dzięki ogólnopolskiej akcji Niebieskie Igrzyska, której byliśmy dumnymi uczestnikami. Przez cały kwiecień rozmawialiśmy o autyzmie - czym jest, jak się objawia i jak możemy wspierać naszych przyjaciół, którzy z nim żyją. 
Kulminacją miesiąca był piątkowy dzień pełen sportowych emocji! 🏃‍♂️ Nasze zawody były nie tylko okazją do zdrowej rywalizacji, ale przede wszystkim do integracji. Drużyny składały się z uczniów z różnych klas, co umocniło nasze więzi. 👫
Nie zabrakło też pyszności - niebieskie babeczki i galaretki zniknęły w mgnieniu oka! 🍮 A co najlepsze, cały dochód z ich sprzedaży wesprze naszą szkolną kuchnię w zakupie nowego pieca konwekcyjnego! 🔥
Pamiętajmy, że choć niebieski to symbol autyzmu, to autyzm ma wiele oblicz!  Dlatego w Niebieskich Igrzyskach każdy ma szansę na sukces, niezależnie od swoich możliwości. ❤️💚💙💜
Niebieskie Igrzyska są formą obchodów Światowego Dnia Świadomości Autyzmu przypadającego na 2 kwietnia oraz Światowego Miesiąca Wiedzy na Temat Autyzmu.

https://www.facebook.com/photo/?fbid=952348053564129&set=pcb.952350093563925

 

MSP2 Piekary Śl.

ul. ks. J. Popiełuszki 8
41-940 Piekary Śląskie
Polska

© Miejska Szkoła Podstawowa nr 2 w Piekarach Śląskich. All rights reserved. Powered by GoldenGate.