🌞📚 UWAGA! CZYTAMY NA POLANIE! 📚🌞
Szykujcie koce, poduszki i... książki!
Podczas Pikniku Szkolnego dołączymy do Międzynarodowej Akcji „Czytanie na Polanie. Edycja 2026”, organizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.
Stworzymy wyjątkowy kącik czytelniczy pod chmurką, gdzie każdy będzie mógł usiąść na swoim kocyku, wygodnie się rozgościć i oddać lekturze ulubionej książki. Będzie to doskonała okazja, by wspólnie odkrywać magiczny świat literatury i przekonać się, że czytać można wszędzie – także podczas szkolnego pikniku!
📖 Dlaczego czytamy?✅ Promujemy czytelnictwo...
Piknik Szkolny – DZIKI ZACHÓD
Zapraszamy Uczniów, Rodziców, Dziadków, Rodzeństwo na Piknik Szkolny, który odbędzie się 19 czerwca w godz. 15:00–18:30.
Mile widziane przebrania i dodatki w klimacie Dzikiego Zachodu! 🤠
Na uczestników czeka wiele atrakcji, zabaw i niespodzianek, a także słodkości oraz inne pyszne smakołyki. 🍰🍪🍔🌭
Do zobaczenia!
Ogólnopolska Akcja Czytelnicza „Jak nie czytam, jak czytam”
12 czerwca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Akcji Czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”. W wydarzeniu uczestniczyli chętni uczniowie, którzy wspólnie poświęcili czas na lekturę wybranych książek.
Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa oraz budowanie pozytywnego wizerunku czytania. Organizatorzy chcą pokazać, że książka może kojarzyć się z przyjemnością, spokojem, relaksem i ciekawą formą spędzania wolnego czasu, a nie tylko z obowiązkową lekturą szkolną.
Organizatorem akcji jest miesięcznik „Biblioteka w Szkole” we współpracy z około 2 tysiącami bibliotek,...
Nowe wyzwanie, nowe doświadczenia
Wiktor Szulczewski, uczeń naszej klasy sportowej, nie zwalnia tempa po zakończeniu halowego sezonu piłki ręcznej. Skorzystał z zaproszenia klubu ze stolicy Podbeskidzia i dołączył do zespołu Szczypiorniaka Bielsko-Biała, z którym w sezonie 2026 będzie występował w rozgrywkach piłki ręcznej plażowej! 💪
Pierwszy turniej beach handballu już za nim. Gra na piasku to zupełnie inne warunki, szybkie tempo i efektowne akcje, ale Wiktor świetnie odnalazł się w nowej odmianie swojej ulubionej dyscypliny. 👏
Jak poradził sobie podczas debiutu na plaży? Zobaczcie sami w krótkiej relacji filmowej! 🎥⬇️
https://www.facebook.com/reel/1693974661852617
Gratulujemy...
Aktywny Orlik 2026
Źródło: https://www.facebook.com/mksolimpiapiekary
"Dzisiaj na Orliku MOSiR Manhattan wspólnie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Piekarach Śląskich zorganizowaliśmy turniej piłki ręcznej dla dzieci urodzonych w roku 2015 i młodszych w ramach projektu Aktywny Orlik 2026 „ Zdrowo i Sportowo – cykl eventów sportowych na orliku”. W turnieju wystąpiły nasze 4 zespoły: MKS Olimpia I i MKS Olimpia II to podopieczni trenera Michała Boczka z Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2 w Piekarach Śląskich oraz MKS Olimpia III i MKS Olimpia IV to podopieczni - trener: Kamil Cieniek. Oprócz naszych zespołów...
Komers 2026
12 czerwca odbył się komers klas 8.
Był to wyjątkowy wieczór, podczas którego uczniowie wspólnie świętowali zakończenie szkoły podstawowej.
Na sali panowała radosna atmosfera, a uczestnicy chętnie bawili się przy muzyce i korzystali z ostatnich chwil spędzonych w takim gronie. Nie zabrakło tańców, rozmów oraz pamiątkowych zdjęć.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1645233550942239&set=pcb.1645233727608888
https://www.facebook.com/100063668289014/videos/pcb.1645234184275509/1317210336608535
https://www.facebook.com/100063668289014/videos/pcb.1645234184275509/1698075718050896
https...
6a - lekcja w WORD
https://www.facebook.com/photo?fbid=1647596044039323&set=pcb.1647596334039294
JAK CZŁOWIEK OSWOIŁ KOLORY?
Klasy 1c, 2c oraz 3c spędziły wyjątkowy dzień w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.
🏫 Nasi uczniowie wzięli udział w niezwykle barwnych warsztatach.
Młodzi odkrywcy poznali odpowiedzi na fascynujące pytania:
🎨 Skąd Vincent van Gogh brał swoje legendarne farby?
👑 Dlaczego purpura od zawsze była nazywana „królewską”?
🖋️ Z czego w dawnych czasach wyrabiano trwały atrament?
☀️ Dlaczego ubrania wystawione na słońce z czasem blakną?
Teoria to jednak nie wszystko! W części praktycznej dzieci zamieniły się w prawdziwych alchemików: samodzielnie pozyskały naturalne barwniki z roślin,...
Dzień Ósmoklasisty pełen atrakcji i dobrej zabawy
11 czerwca w naszej szkole odbył się wyjątkowy Dzień Ósmoklasisty.
Uczniowie klas ósmych mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych zadaniach i zabawach, które dostarczyły wielu emocji oraz niezapomnianych wspomnień.
Jednym z najciekawszych punktów programu było wcielanie się w różne role. Ósmoklasiści mogli na chwilę zostać np. nauczycielami, prowadząc zajęcia i przekonując się, jak wygląda praca po drugiej stronie szkolnej ławki.
Podczas apelu nagrodzono wyróżniających się uczniów- oczywiście z przymrużeniem oka 😀
Przyznano humorystyczne tytuły w wielu kategoriach, takich jak Królowa Stylu,...
Dzień Piżamy
Dzień Piżamy był bardzo kolorowy i pełen radości.
Wszyscy świetnie się bawili, a kolorowe piżamy sprawiły, że atmosfera była wyjątkowo wesoła i przyjazna.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1643656337766627&set=pcb.1643656424433285
Leśny Park Niespodzianek - wycieczka klas drugich
9 czerwca uczniowie klas 2 wybrali się na wycieczkę do Leśnego Parku Niespodzianek w Ustroniu.
Podczas wyjazdu uczniowie mieli okazję zobaczyć wiele gatunków zwierząt żyjących w naturalnym środowisku oraz obejrzeć niezwykle ciekawe pokazy lotów ptaków drapieżnych.
Nie zabrakło wspólnej zabawy, spacerów i wielu ùśmiechów.
To był dzień pełen atrakcji i nowych doświadczeń.
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1641574137974847&set=pcb.1641575297974731
Wycieczka klasy 3b
Klasa 3b wybrała się 9 czerwca na wycieczkę pełną przygód i legend.
Na początek odwiedziliśmy część wojskową Pustyni Błędowskiej, gdzie z tarasu widokowego Dąbrówka podziwialiśmy ćwiczenia komandosów Wojska Polskiego - skoki spadochroniarzy wywołały wiele emocji.
Następnie udaliśmy się na malowniczy punkt widokowy na Czubatce, gdzie mogliśmy odpocząć pośród pięknych widoków i przygotować się do dalszej wyprawy.
Udaliśmy się do Stawu Zielonego przez wiekowy bukowy las, sprawdzając po drodze wejście do Jaskini Rudnickiej. Następnie uczniowie poczuli ducha przygody - wkroczyliśmy na teren Pustyni...
Dywan kwietny
🌼 Kilka godzin pracy.
🌸 Tysiące kwiatów.
🤝 Jedna społeczność.
Tak powstawał Dywan Kwietny 2026 przygotowany przez uczniów, rodziców, nauczycieli i Przyjaciół MSP2.
To nie tylko piękna tradycja Bożego Ciała, ale przede wszystkim wspólne działanie, które łączy pokolenia i buduje wyjątkową atmosferę naszej szkoły.
https://www.facebook.com/share/v/1BbAeqxnFZ/
Dzień Dziecka w MSP2 obchodziliśmy na sportowo
Tradycyjnie Dzień Dziecka stał się w naszej szkole Dniem Sportu. Uczniowie rywalizowali w trzech grupach wiekowych, wykazując się sprawnością, zaangażowaniem i umiejętnością współpracy.
🔹 Klasy 1–3 wzięły udział w emocjonujących konkurencjach sztafetowych.🔹 Klasy 4–6 pracowały nad współpracą klasową podczas różnorodnych zadań oraz rywalizowały w grze w piłkę koszykową.🔹 Najstarsi uczniowie zmierzyli się w międzyklasowych rozgrywkach koszykówki.
Przez cały dzień towarzyszyły nam: świetna zabawa, sportowe emocje i mnóstwo uśmiechu. 😊
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólnie...
XXV Tydzień Czytania Dzieciom - pierwszoklasiści z wizytą w bibliotece miejskiej
Od 26 maja do 1 czerwca trwa XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „CZYTANIE. MĄDROŚĆ. SIŁA.”
Z tej okazji uczniowie klasy 1b odwiedzili Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.
Podczas spotkania dzieci wysłuchały wierszy dla dzieci różnych autorów, czytanych przez panią Aleksandrę, a następnie wykonały prace plastyczne.
Serdecznie dziękujemy za miłe przyjęcie oraz ciekawe i inspirujące zajęcia!
RUNMAGEDDON KIDS DEMO
Uczniowie klas 1a i 3a wystartowali 28 maja w RUNMAGEDDON KIDS DEMO! 💪🏃♀️🏃♂️
Dzieci zmierzyły się z wieloma przeszkodami, wykazując się odwagą, energią i świetnym humorem. Nie zabrakło dobrej zabawy, uśmiechów i sportowych emocji! ☀️
Piękna pogoda i fantastyczna atmosfera sprawiły, że był to naprawdę udany dzień pełen aktywności i niezapomnianych wrażeń. Brawo dla wszystkich uczestników!
https://www.facebook.com/photo/?fbid=1628739459258315&set=pcb.1628740029258258
Konkurs Wiedzy o Czechach
27 maja Kacper i Wojciech z klasy 5a wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Czechach, organizowanym przez Młodzieżową Radę Miasta Piekary Śląskie oraz Miejską Szkołę Podstawową nr 11 pod patronatem Prezydenta Miasta Piekary Śląskie Sławy Umińskiej-Kajdan.
Konkurs skierowany był do uczniów klas IV–VI oraz VII–VIII.
Na uczestników czekały pytania z zakresu geografii, zabytków, ciekawych miejsc oraz faktów historycznych związanych z Czechami, a także dobra zabawa.
Gratulujemy ogromnej wiedzy i dziękujemy za godne reprezentowanie MSP2!
Zapraszamy do udziału w akcji krwiodawstwa
Już 31 maja 2026 r. na Wzgórzu Kalwaryjskim w Piekarach Śląskich odbędzie się akcja honorowego krwiodawstwa organizowana podczas Pielgrzymki Mężczyzn.
🕗 Godziny akcji: 8:00–14:00📍 Miejsce: Wzgórze Kalwaryjskie
Oddając krew, możesz pomóc uratować zdrowie i życie drugiego człowieka ❤️
Więcej artykułów…
- Dziękujemy!
- Pozdrowienia z wycieczki
- Wyjątkowy prezent od klasy 2c dla wszystkich Mam!
- Wielkie gratulacje dla uczniów którzy reprezentowali "Dwójkę" w trójboju lekkoatletycznym!
- "Razem tworzymy niezapomniane chwile!"
- Budżet Obywatelski 2026
- XXV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom
- Przyrodnicza podróż po Polsce
- Konkurs Wiedzy o Czechach
- Muzyczne talenty w klasie 2c